Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sabit:Babalar Günü

YazarMesaj
agg1401
Moderator
Moderator
agg1401

Ruh Hali : Sabit:Babalar Günü Canli10
MORAL :
Sabit:Babalar Günü Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Sabit:Babalar Günü Right_bar_bleue

Sabit:Babalar Günü Empty
MesajKonu: Sabit:Babalar Günü   Sabit:Babalar Günü EmptyPaz Haz. 21, 2009 10:04 am

En son teftişine çıkana değin/Koştururken ardından o uçmaktaki devin/Daha başka tür aşklar, geniş sevdalar için/Açıldı nefesim, fikrim, canevim/Hayatta ben en çok babamı sevdim''... Artık aramızda olmayan Şair Can Yücel'in babasının ardından yazdığı bu mısralarla baba sevgisi en güzel ifadesini buluyor.

Bugün çocuklarını her şeyin üzerinde tutan babaların günü. Haziran ayının 3. pazarında kutlanan Babalar Günü'nün tarihçesine ilişkin iki ayrı kaynak bulunuyor. Bunlardan ilkine göre, Babalar Günü Batı Virginia'da ortaya çıktı. Burada yaşayan John Dowdy, annesini kaybettikten sonra onun yerini alan babası için böyle özel bir gün kutlanmasını istedi.
Bir başka araştırmaya göre ise 1910 yılında Washington'daki John Bruce Dodd, 6. çocuğunun doğumu sırasında hayatını kaybeden annesinin ardından hayatını çocuklarına adayan babası William Smart'a özel bir gün armağan etmek amacıyla bu fikri ortaya attı.

BABANIZI UNUTMAYIN
Belki anneler kadar yoğun gösteremeseler de en az onlar kadar sever babalar çocuklarını. Bu pazar siz de bir hediyeyle internetten kartla seveceklerini tahmin etmeseniz de mutlulukla kabul edecekleri bir buket çiçekle ama en iyisi bir kucak sevgiyle babanıza gidin.
Şair Cemal Süreya'nın o güzel şiirindeki mısralar gibi çok geç olmadan sevginizi gösterin o çok sevdiğiniz kişiye, babanıza:
''Sizin hiç babanız öldü mü?/ Benim bir kere öldü kör oldum/Yıkadılar aldılar götürdüler/Babamdan ummazdım bunu kör oldum''...

ALINTIDIR...

Sabit:Babalar Günü
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sevgililer Günü Katliamı-My Bloody Valentine |2009| TS XViD-CAMERA | TR Altyazı